Вже вкотре у Центрі пасічництва гості. Цього разу прибули зацікавлені у діяльності бджолярської господи пасічники, члени кооперативів, керівники організацій з Тернопільщини. Очолив туристичну групу директор Благодійного фонду «Контіненталь фармерз груп» (колишній агрохолдинг «Мрія») Василь Іванович Мартюк.
Дана компанія має соціальне спрямування . За підтримки Контінентал діє близько 30 кооперативів. Зокрема кооператив «Файна поляна», що зареєстрований у селі Хоробрів Козівського району Зборівської ОТГ. Нині до його складу входять 28 у часників в 11 населених пунктах Козівського і Зборівського районів. Сумарно у них більше 20 гектарів насаджень малини, ожини та аґрусу. Цього року посаджена обліпиха. Там збудували невеличкий цех по заморозці ягід та продовжують розширювати його потужність, збільшувати насадження, зокрема суницею.
«Це перший кооператив, який ми підтримали і який став успішним і дав поштовх до наступних дій у даному напрямку. Окрім того, що ми самі сіємо, вирощуємо різноманітні зернові та олійні культури, також допомагаємо розвивати ті ніші, які можуть стати перспективними у сільському господарстві на тій чи іншій місцевості – це ягідництво, овочівництво, бджільництво та інші високомаржинальні напрямки. Ми підсилюємо їх через підтримку кооперації, а вони в свою чергу підсилюють нас, бо допомагають створити робочі місця в селах присутності компанії Контінентал. Що стосується пасічництва, загалом агрохолдинг надає підтримку бджолярам та їх об’єднанням у кількох напрямках. Найперше підтримували бджолярів-початківців. Спільно з Центром зайнятості компанія допомагала отримати професію «Бджоляр» пайовикам або членам родин пайовиків, які готові працювати у цій сфері. Ще один напрямок – надання допомоги щодо створення кооперативів. Саме за підтримки Компанії був створений перший пасічницький кооператив на Хмельниччині «Подільський бджоляр». Загалом ми підтримали створення 10 кооперативів цього напрямку. На Тернопільщині – «Медовий фільварок» у Зборівському районі, «Наша пасіка» – у Чортківському, «Увисла +» у Гусятинському, «Бджілка» – у Монастирському. Зі мною із Тернопільщини сьогодні приїхали представники кооперативу «Бджолиний край» ( Підгаєцький район) та «Бджолина мрія» (Тернопільський р-н). Хлопці із «Бджолиної мрії» зацікавлені створенням місцевого регіонального Центру бджільництва, який власне є сьогодні тут у вас – у Долині», – зазначив Василь Іванович.
Окрім того ще декілька років тому назад запровадила інноваційний проект – «Карта бджоляра»(www.honey.cfg.com.ua), який допомагає бджолярам оптимізувати логістику, сформувати ефективний конвеєр для максимального медозбору для кочових пасік. На інтерактивній карті, яку розробила Компанія, відображаються посівні площі всіх медодайних культур Агрохолдингу, а це понад 60 тисяч гектарів соняшнику та ріпаку у 5 областях. Зазначено їхній сорт, а також прогнозований період їх цвітіння. Інтернет-ресурс містить також інформацію про планові роботи з обприскування, необхідну кількість бджолосімей для якісного запилення, контакти відповідальних агрономів компанії та інші необхідні для роботи бджолярів дані. Запозичивши досвід у колег – пасічників подібну інтерактивну карту медодайних культур розроблено і в рамках нашого європейського проекту. Що ще спільного між нами та тернопільськими бджолярами? В рамках співпраці з пасічниками в Тернопіллі також закуплено модульні причепи. Іще – в них уже функціонують кооперативи з вирощування лікарських рослин. У цьому напрямку від Долинської ОТГ вже написано проект та проведено стартову зустріч. Проте, є у них багато чого повчитись нам у них, а у нас – їм.
Що іще зроблено в рамках проекту, який бюджет, які плани – це і не тільки цікавило делегацію. Гості оглянули та ознайомились із діяльністю лабораторії, процесом осіменіння бджіл, прослухали інформацію про лінію розливу, здійснили екскурсію на демонстраційну пасіку, скуштували унікальний карпатський мед. Професійних пасічників цікавили найдрібніші деталі – як от етикетки, банки, кришечки. Гості розмовляли про медодайні рослини, кочові пасіки, різновиди вуликів і так далі. «Найперше, що ми повеземо з Долини до Тернополя – це новий досвід і незабутні враження. Через декілька тижнів знову приїдемо, але вже більшою делегацією, щоб і представники інших наших кооперативів побачили, почули та зрозуміли, що спільними зусилля, за підтримки різноманітних проектів можна отримати більше і більше», – зазначили гості.

А ми нагадуємо, що Центр бджільництва облаштовно за кошти проекту «Співпраця задля підвищення конкурентоспроможності в секторі сільськогосподарського виробництва та диверсифікації структури місцевої економіки Долинського субрегіону», який реалізується робочою командою КП «Долина-Інвест» та Долинською міською радою за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах Ініціативи “Мери за економічне зростання” та «Підготовка долинських підприємців до виробництва конкурентоспроможної продукції бджільництва, придатної для експорту маток карпатської породи штучного та природного осіменіння», який фінансується Урядом Канади через Фонд сприяння розвитку малого та середнього підприємництва проекту міжнародної технічної допомоги Проект «Партнерство для розвитку міст» Проміс.
#M4EG #M4EG_Ukraine #M4EG_PioneerProject

Діяльністю Центру бджільництва у Долині цікавляться пасічники з різних регіонів України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate?