Дороги, які ми вибираємо
Замість епіграфа
Дуже хочеться вжити афоризм безсмертного Чарльза Латуіджа Додсона , більш відомого як Льюїс Керролл.
Скажіть, будь ласка, куди мені звідси йти?
– А куди ти хочеш потрапити? – відповів Кіт.
– Мені все одно … – сказала Аліса.
– Тоді все одно, куди і йти, – зауважив Кіт.
– … тільки б потрапити куди-небудь, – пояснила Аліса.
– Куди-небудь ти обов’язково потрапиш, – сказав Кіт. – Потрібно тільки достатньо довго йти.
Хоч виразу більше як півтора століття, його актуальність вічна.
Це сьогодні й підтвердилося на першій спільній нараді представників робочої групи проекту та активу ГО « Братства карпатських бджолярів». Сторони зібралися, щоб спільно обдумати напрямки, в яких повинен рухатися проект, для того, щоб після його реалізації був максимально позитивний ефект для всіх цільових груп . І виявилося, що однозначного погляду на вибір цього напрямку немає. Тобто, куди йти – погляди відрізняються дуже , і відповідно, куди ми в результаті прийдемо ? Кудись тай прийдемо, але куди ?
Шлях №1
Одна з цілей проекту – добитися збільшення товарного виробництва сільськогосподарської продукції в сфері ягідництва та бджолярства. Завдання ніби то не зовсім складне, але і тут не так просто. Адже для збільшення товарної продукції необхідно збільшити кількість пасік. А як їх збільшити, не зачіпаючи інтереси пасічників, які вже зайняли свої ніші? – важко сказати. Правда, можна їх розміщувати на нових – незайнятих місцях. Але ті нові місця або важкодоступні , або недостатньо забезпечені бджолиними кормами. Питання могло б вирішитися за рахунок створення нових посівів, але в цьому випадку на перепоні стає розпаювання землі і складність в отриманні дозволу на проведення робіт від багатьох власників. От так майбутні партнери по кооперативу на старті стають конкурентами , що унеможливлює співпрацю по цьому напрямку.
Шлях №2
Якщо розглядати інший напрямок кооперації , наприклад , партнерство для створення кочових пасік, то тут виникають питання в другій площині. Напрямок цікавий, кооперація важлива. Це правда! Але виникає питання : хто тоді і на яких умовах повинен стати членом такого кооперативу , щоб отримувати від нього послуги ? Хто претендує на членство, а хто лиш на асоційоване членство. Хто візьме на себе відповідальність за утримання майна і що то буде йому коштувати. Питань сотні, відповідей однозначних поки що майже нема. Немає ще відповіді і на основне питання : Хто саме зацікавлений в створенні кооперативу ? Тобто не в отриманні додаткових послуг від проекту , а саме – кооперування для досягнення спільних цілей. Так й спільних цілей поки що і не виявлено. А тому , навіть до перших етапів кооперування таких я к створення ініціативної групи та розробки спільної Концепції діяльності кооперативу ще дуже й дуже далеко.
Головне, щоб дорога була правильною
Будемо оптимістами. Будь – якої мети можна досягти, якщо вибрати дорогу і постійно рухатися по ній. Головне, щоб дорога була правильною.
Ми віримо , що нам вдасться вибрати правильний шлях. Принаймні, дружня атмосфера зустрічі , толерантність та бажання порозумітися, досягти консенсусу – дає надію, що шлях буде обрано і він буде оптимальним.

Даний проект реалізується робочою командою КП “Долина-Інвест” та Долинською міською радою за фінансової підтримки Європейського Союзу.

 

Дороги, які ми вибираємо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate?