Проект набирає обертів . Наша робоча група на Міжнародному Форумі
Для виконання завдань та налагодження парнерських відносин з виробниками продукції робоча група проекту 18-22 вересня взяла участь в заходах III Міжнародного Форуму «Медова осінь на Львівщині — 2018. Прикордонні зустрічі», які відбувалися у Львові та деяких інших населених пунктах.
Дуже змістовна , інформаційно насичена 5-денна програма наповнена зустрічами , виступами , екскурсіями, обговореннями та новими знайомствами. Приєним стало знайомство з делегацією бджолярів польської асоціації « Wojewódzki Związek Pszczelarzyw Łodzi» та пасічниками з Туреччини.
За ці дні ми мали змогу відвідати лабораторію інструментальних методів контролю Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок. Побачити на власні очі, як змушена виживати українська наука кинута державою напризволяще. Як змушені виживати самі і внаслідок цього вартість аналізу партії меду коштує 23-25 000 гривень. Виникає питання: «Чи багато пасічників може дозволити собі таку розкіш ? Це скільки меду необхідно продати , щоб оплатити такі аналізи?»
Також ми відвідали сучасне виробництво « Ренома», розташоване біля чудового історичного містечка Жовква, відвідали прекрасну пасіку в Крехівському монастирі Святого Миколая – надзвичайно красиве святе місце. Крім того мали честь відвідати пасіку Мар’яна Дитюка в селі Батьків Бродівського району, оздоровчу пасіку Василя Демківа в селі Ластівка Турківського району та пасіку Петра Дмитровича в м. Стебник Дрогобицького району. Два дні брали активну участь в науковій конференції «Бджільництво, як основа сталого розвитку аграрного сектору України та Польщі в контексті правил Європейського Союзу», де виступали відомі доповідачі, такі як пані Тетяна Васильківська, голова Правління ГО « Всеукраїнське Братство Бджолярів України», пані Ольга Ходаківська – доктор економічних наук та інших не менше знаних та поважних. Знайшлася можливість презентувати і наш поки що новий , але перспективний проект. Те, що наш проект має всі шанси стати корисним українському і не тільки бджільництву за ці декілька днів ми мали можливість почути неодноразово, отримали багато партнерських пропозицій, багато корисних порад та рекомендацій.
Багато було чого цікавого і дуже корисного і щоб детально розповісти про всі враження, треба багато часу і газетної площі, яких, як завжди, не вистачає. Проте серед всього побаченого і почутого виділялося два місця, не розповісти про які було б неправильно.
Отже, чисто професійно , для пасічників – с . Солошин Жовківського району. ТзОВ « Ренома».
Завод «РЕНОМА» має сучасне обладнання для переробки меду, що дає можливість експортувати українську продукцію та підтримувати розвиток пасічництва в Україні. Завод один з перших запровадив систему управління безпечністю харчових продуктів HACCP та отримав підтверджуючий сертифікат. Сертифікували продукцію відповідно до вимог ДСТУ 4497:2005 «Мед натуральний». Мед завод приймає необмежено. Потужність підприємства дозволяє випускати 1000 тонн готової продукції в рік, яка експортується за кордон. Вартість коливається. На ринку України закупівельна ціна зараз за 1 кг соняшникового меду, різнотрав’я, ріпаку коливається від 27 до 32 грн. Із гречки, липи, акації — від 50 до 70 грн. Мед приймають в тарі пасічника — бідонах, відрах, надає свою тару. Розливає у відра по 15 кг або в металеві бочки по 300 кг.
Ринки збуту різноманітні . Наразі співпрацює з Польщею, Австрією, зараз ведуться переговори з Іспанією, Катаром. Медом цікавляться всі. За серпень підприємство заготовило 80 т меду і 40 т відправили. Це хороший показник.
Дуже зацікавлені в партнерських відносинах. Після екскурсії ми додатково зустрічалися з адміністрацією заводу, знайшли повне порозуміння і намітили план подальших кроків по співпраці.
Друге місце , яке вразило – це оздоровча пасіка Василя Демківа, розташована в дуже живописному місці Карпатських гір селі Ластівка. Там в оточенні мальовничих гірських краєвидів, над якими протікають легкі потоки цілющого карпатського повітря, розташована хатинка «на бджолах» – пасіко-лікувальний комплекс Василя Демківа. 24 вулики на підлозі – посеред кімнати, а поруч – ліжка, тапчани. Про цю унікальну хатину уже знають у світі, адже гостями цієї унікальної пасіки були гості всесвітньої Апімондії.
Все, що тут зроблено, зроблено від душі, з відчуттям справи і дотримується основний принцип – не нашкодити людині. Сама будівля – суто дерев’яна, всередині облицьована липовими та модриновими дошками, які покриті захисним шаром соняшникової олії на основі воску, тобто вся атмосфера будиночка – екологічно чиста, натуральна. Вулики акуратні, також – з липи, доступні, все зроблено для того, аби бджола в такому вулику повноцінно працювала. 
Ми бачили багато будиночків на вуликах, але побачене в Ластівці – вражає, вражає масштабністю, красою і особливою аурою. Слів передати ці відчуття не вистачає, це треба побачити, а ще краще відчути на собі весь оздоровчий ефект.
До речі, ми мали переговори з паном Василем, знайшли порозуміння, так що не виключено, що такий чудо-будинок може постати і в нас в Долині. Але на все свій час.
На завершення нагадуємо що наша участь в Міжнародному Форумі відбувалася в рамках проекту “Співпраця задля підвищення конкурентоспроможності в секторі сільськогосподарського виробництва та диверсифікації структури місцевої економіки Долинського субрегіону” реалізується робочою командою КП “Долина-Інвест” та Долинською міською радою за фінансової підтримки Європейського Союзу.

 
III Міжнародний Форум «Медова осінь на Львівщині

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate?