Гарячий серпень, синій небокрай,
Духмяний запах меду і вощини.
Ми вдячні Господу за щедрий урожай,
І Спаський передзвін у небі лине.
Спасителю, прийми від нас уклін
За соти у бурштиновому соці,
Прийми молитву. Спаський передзвін
Воздасть хвалу врожаю в цьому році!
Цей тиждень був багатий на свята , символічні для тих, хто займається бджолярством та вирощуванням фруктів, ягід і взагалі сільським господарством. Перший Спас медовий – 14 серпня і 19 серпня – свято Преображення Господнього – два значні , світлі події. Медовий Спас – час подяки за зібраний мед, адже за народним повір’ям опісля бджоли перестають носити мед. І кожен поважаючий себе пасічник освятить в цей день баночку меду, подякує, щоб наступного року отримати більший взяток. До найбільших серед дванадцятирічних свят християнського календарного циклу належить і Преображення Господнє, або Великий Спас, дата святкування якого припадає на 19 серпня.
Цього погожого недільного дня наші сусіди в історичному місті Галичі традиційно святкували Медового Спаса. Щоб підтримати сусідів, продемонструвати свої меди, медові смаколики, напої , долинські бджолярі разом з робочою групою проекту нанесли візит в це чудове містечко – першу столицю Галицько- Волинського князівства . 
Традиційно святкування розпочалися урочистою службою в Церкві Різдва Христового з нагоди Преображення Господа Ісуса Христа.
Опісля, на майдані Різдва, біля пам’ятника князю Данилу Галицькому, розпочалася культурно-розважальна програма за участю місцевих фольклорних колективів.
Але на нашу, не зовсім об’єктивну думку, все ж таки, центром святкування були палатки Гільдії медоварів, навколо яких вирували пристрасті.
Медові вина, бальзами , медовуха не залишали нікого байдужими. А великий вибір медів, а різноманітних медових солодощів ? Галичани були більш ніж задоволені.
А свято для них зробили представники Долинського відділення « Гільдії медоварів України», а разом з ними в заході прийняла участь команда проекту “Співпраця задля підвищення конкурентоспроможності в секторі сільськогосподарського виробництва та диверсифікації структури місцевої економіки Долинського субрегіону” реалізується робочою командою КП “Долина-Інвест” та Долинською міською радою за фінансової підтримки Європейського Союзу , який зараз реалізовується на теренах Долинського району .

Медовий Спас у Галичі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate?