В рамках проекту «Співпраця задля підвищення конкурентоспроможності в секторі сільськогосподарського виробництва та диверсифікації структури місцевої економіки Долинського субрегіону”, який реалізується робочою командою КП «Долина-Інвест» та Долинською міською радою за фінансової підтримки Європейського Союзу наша команда відвідала ІІІ Міжнародну науково – практичну конференцію „ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА РЕПРОДУКЦІЯ КАРПАТСЬКИХ БДЖІЛ”.

 Закарпатська спілка пасічників „Срібний край” спільно з Об’єднанням матководів України за сприяння Спілки пасічників України  та підтримки Закарпатської обласної державної адміністрації 10-12 лютого 2019 року провела  ІІІ Міжнародну науково-практичну конференцію „Збереження та репродукція карпатських бджіл”. На конференцію запрошені гості з Молдови, Румунії, Угорщини, Словаччини, Чехії, Польщі, Німеччини, України, Білорусі та ін., на ній побувала і команда нашого проекту.  Учасники конференції мали можливість послухати цікаві доповіді та майстер класи по використанню програмного забезпечення Morpho XL від  доповідачів – Довгуник І.А., Доскоч І.М, а також отримати цінні знання по  використанню методу штучного осіменіння бджолиних маток. Окрім того, на конференції були представлені цікаві теми з розвитку генетичного фонду в секторі бджільництва в Республіці Молдова, перспективи співпраці пасічників та маткарів Угорщини та України. В доповідях представлено наукові аргументи з метою забезпечення захисту та розмноження місцевої бджоли, досліджено потреби моніторингу місцевих карпатських бджіл в різних країнах карпатського басейн. Оприлюднено розробку скоординованих програм з їх збереження та раціонального використання. Отож, ми довідались багато цікавого, почерпнули цінну інформацію.

 Подібні  конференції не лише дають знання,  але і прокладають місток до відносин та майбутньої співпраці в проекті. Тож дуже скоро і у Долині, відбудуться майстер- класи від провідних матководів України та закордону, а також декілька пасічників матимуть можливість пройти навчання і отримати диплом державного зразка за  професією  « Матковод». А знаннями, що отримані на конференції, ми неодмінно поділимось із долинськими підприємцями.

Перш ніж навчати – вдосконалюємо свої знання…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate?