Днями на Рівненщині відкрили цьогорічний пасічнянський сезон: “Бджолярський круг” об’єднав пасічників із цілої країни. Захід не оминули увагою і представники із Прикарпаття.
Директор КП «Долина-Інвест» Олександр Кізима зауважує, приїхали за сотні кілометрів, щоб ознайомитися із найновішими тенденціями у галузі бджільництва, дізнатися більше про обладнання, реманент, виробників устаткування. А також познайомитися із власниками пасік, їхньою продукцією, зрозуміти їхні потреби, а також вимоги споживчого ринку.
А ще керівник розповів, що КП “Долина-Інвест” реалізує проект «Співпраця задля підвищення конкурентоспроможності в секторі сільськогосподарського виробництва та диверсифікації структури місцевої економіки Долинського субрегіону». Бюджет його складає 667 442 євро, це кошти Європейського Союзу та Долинської міської ради. Завданнями такого інноваційного проекту є розвиток аграрного сектору у регіоні, створення споживчих кооперативів, формування зовнішнього та внутрішнього ринків збуту, створення робочих місць для місцевого населення, розробка маркетингових інструментів та багато іншого.
Медове вино, медова косметика, мед, настоянки, медогонки, вощина, вулики, рамки, засоби для догляду за бджолами як українських, так і іноземних виробників. Усе це в широкому асортименті представлено на “Бджолярському крузі”.
Почесний пасічник України Антон Шотік привіз сюди власну продукцію – питні меди, смаки тут найрізноманітніші. Саме питний мед – це традиційний продукт, який вироблявся на території України спокон віків. Не було горілки чи спирту – а був мед. Нині й акциз на такі вироби уже розроблений. Чоловік переконує, уся його продукція виключно натуральна, без домішок, ягоди використовує лише свіжі. На пошук рецептів витратив чимало часу, довелося вилити багато літрів оцту, зате тепер у власній продукції впевнений. А ще разом з дружиною Марією виробляють косметику із меду, запевняє, така продукція безпечна і якісна. Ефективність її доведена задоволеними клієнтами, які щоразу повертаються за новими покупками.
На заході презентували й різноманітне обладнання для бджолярів. Це і найпростіші інструменти для догляду за пасікою, і складні, як, наприклад, автоматична лінія, яка спрощує усі ручні процеси. Тут також можна було побачити вулики із пінополістеролу зі змінним дном, обладнання, яке змінює структуру меду чи розігріває його до необхідної температури для зміни консистенції та інші цікавинки.
Окрім того, пасічники мали нагоду обговорити проблеми галузі, отримати консультації фахівців, почути виступи провідних вчених, взяти участь у майстер-класах, обмінятися досвідом, поспілкуватися з однодумцями та налагодити комунікацію. А ввечері на усіх гостей чекав запашний куліш зі смачними медовими напоями та українськими піснями.

Автор: Ірина Федоляк

Прикарпатці побували на “Бджолярському крузі”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate?