Для майбутніх матководів Долинщини – любителів своєї справи, які неодмінно стануть професіоналами, викладачі Чернівецького інституту імені Ю. Федьковича провели цикл навчань.
Три дні бджолярі черпатимуть знання із скарбниці дорогоцінних знань про бджіл. В програму входили лекції, семінари та практичні роботи, екскурсії та ознайомча програма.
В інституті біології, хімії та біоресурсів ЧНУ ім. Ю. Федьковича протягом останніх років виконано цикл робіт присвячених дослідженню різноманіття, підвидового складу та генетичної структури популяцій медоносних бджіл. Фахівці генетики були виконавцями або співвиконавцями українських та іноземних публікацій. В межах кафедральної теми детально досліджувались поширення та географічна локалізація місцевих екотипів. Тому команда проекту «Співпраця задля підвищення конкурентоспроможності в секторі сільськогосподарського виробництва та диверсифікації структури місцевої економіки Долинськогосубрегіону”, який реалізується робочою командою КП «Долина-Інвест» та Долинською міською радою за фінансової підтримки Європейського Союзу вирішила навчити майбутніх матководів Долинщини в професіоналів своєї справи. Тема навчання: «Проведення інструментального осіменіння бджолиних маток з передачею методики». В даний час інструментально осіменяють маток в Польщі, Чехії, Словаччині, Німеччині та в інших країнах світу. Для племінної справи цей метод є дуже важливим і незамінним, оскільки він дає можливість контролювати племінні властивості за батьківськими та материнськими сім’ями. У Чернівцях слухачі з Долинського краю удосконалювали свої здобуті знання на практиці, довідались, які є види маток та трутнів, як із ними працювати, щоб в кінцевому результаті вийти на якісний продукт. Дякуємо професіоналам за навчання, а слухачам – нашим матководам з Долинщини – успіхів у нелегкій праці!
Навчання для майбутніх матководів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate?