Настала черга завітати в саме серце нашого району , і піти по маршруту Карпатського трамваю. Наша робоча група так і зробила. Першою зупинкою на даному шляху було село Старий Мізунь. Велике гарне село з давніми традиціями пасічництва. В минулі часи біля 10 жителів цього населеного пункту , а також сусіднього Нового Мізуня, який також входить до Старомізунської сільської ради займались цією справою. Але це було в минулому. Зараз розведенням бджіл займаються лише декілька людей, та й і в тих середній вік вище пенсійного. Занепадає справа. З ягідництвом ситуація не краща. В цьому благословенному лісами краї, та ще й з можливостями використовувати вузькоколійку для поїздок в гори , збір дикорослої чорниці – це прибутковий промисел, в якому не потрібно капітальних вкладень, не потрібно кількарічних очікувань, потрібно лише здорові руки та бажання працювати. Саме тому всі наші розповіді про перспективність створення плантацій, про необхідність закупки сортових саджанців, догляду за ними декілька років за визначеною технологією натикалися на повну байдужість. А яка мала б бути реакція Ваша , якби у Вас була можливість кожного дня протягом сезону збирати по декілька десятків кілограм дикорослої чорниці, чи ожини, за якими в черзі стоять закупівельними? Обидва Мізуні, це та територія землі. де збирання дикорослих ягід по ефективності переважає культурне ягідництво.
Проте , як би там не було завданням нашої команди було – донесення інформації про проект, про перспективи співпраці, про майбутні навчання та тренінги, і своє завдання ми виконали. Провели презентацію, роздали буклети, провели опитування , і з почуттям виконаного обов’язку вирушили назад. Наше завдання – донести інформацію, а як нею скористаються жителі села – це вже їх право.
Для всіх читачів нагадуємо що наш проект “Співпраця задля підвищення конкурентоспроможності в секторі сільськогосподарського виробництва та диверсифікації структури місцевої економіки Долинського субрегіону” реалізується робочою командою КП “Долина-Інвест” та Долинською міською радою за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Зустріч село Старий Мізунь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate?