Цими днями в рамках проекту «Співпраця задля підвищення конкурентоспроможності в секторі сільськогосподарського виробництва та диверсифікації структури місцевої економіки Долинськогосубрегіону», що реалізується робочою командою КП «Долина-Інвест» та Долинською міською радою, за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах Ініціативи “Мери за економічне зростання» на нашому точку висадився перший десант бджолиних сімей. Три нуклеуси з неплідними матками та невеликою свитою бджілок були перевезені та встановлені в урочищі « Тусул».
Місія цього десанту – протестувати територію на предмет ізольованості. Напередодні до нас з візитом завітав авторитетний матковод Богдан Болюбаш – наш партнер та наставник. Визначивши координати, ми вирішили розмістити ізольований лінійний облітник, бо до найближчого населеного пункту по прямій більше 7 кілометрів, а значить цього достатньо, щоб можна було спробувати. На перепоні можуть стати «дикі» бджоли. Хоча при візуальному обстеженні на квітучих рослинах бджіл не виявлено, тому прийнято рішення – протестувати території на предмет наявності « зальотних» трутнів. Для тестування було відібрано 6 неплідних маток, поселених в три нуклеуси. Пасічники з кооперативу « Золоті дари Прикарпаття» встановили нуклеуси, нагодували бджіл , залишили запас кормів. Тепер три тижні будемо спостерігати за комахами та очікувати результатів. Якщо за цей час матки так і залишаться неплідними, значить точок ізольований і на ньому можна буде організовувати пункт контрольованого парування бджіл . Чим ми і плануємо займатися під керівництвом пана Богдана.
А поки ми в очікуванні, велике прохання до пасічників Болехова та сусідніх населених пунктів утриматися від організації кочівлі в межах Козаківського лісництва. Від кількаденної затримки втрати будуть незначні. Зате у випадку успішного провадження тесту, перспективи будуть великі для всіх пасічників нашого краю.
Окрема подяка за надані бджолосім’ї та нуклеуси молодому матководу Василю Дудині.
#M4EG#M4EG_Ukraine#M4EG_PionerProject

Translate?