Минулого року в Долині відкрито сучасну лабораторію з інструментального осіменіння бджіл.
В 2019 році в рамках проектів ми мали змогу навчати наших пасічників в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Для майбутніх матководів Долинщини – любителів своєї справи, які неодмінно стануть професіоналами, викладачі інституту провели цикл навчань.
Три дні бджолярі черпали знання із скарбниці дорогоцінних знань про бджіл. В програму входили лекції, семінари та практичні роботи, екскурсії та ознайомча програма. У Чернівцях слухачі з Долинського краю удосконалювали свої здобуті знання на практиці, довідались, які є види маток та трутнів, як із ними працювати, щоб в кінцевому результаті вийти на якісний продукт.
Знаннями, котрі ми отримали минулого року, вже сьогодні – 10 червня ділимося з пасічниками, що проявили бажання вчитися та розвиватися в напрямку бджільництва. Бджолярів Прикарпаття цікавили планування витрат матководства, прибуток від такого задуму та користь для власної пасіки та регіону вцілому. Процес виявився цікавим. Семінар вдався, незважаючи на те, що від останніх занять минулого чимало часу.
Дякуємо Василь Дудина за біоматеріал,прагнення навчатися та віру в наш задум.
А ми нагадуємо, що лабораторія облаштована ща кошти двох проектів: «Співпраця задля підвищення конкурентоспроможності в секторі сільськогосподарського виробництва та диверсифікації структури місцевої економіки Долинського субрегіону» за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах Ініціативи “Мери за економічне зростання”
«Підготовка долинських підприємців до виробництва конкурентоспроможної продукції бджільництва, придатної для експорту маток карпатської породи штучного та природного осіменіння», який фінансується Урядом Канади через Фонд сприяння розвитку малого та середнього підприємництва проекту міжнародної технічної допомоги Проект «Партнерство для розвитку міст» Проміс.
P.S.
Довідково:
В даний час інструментально осіменяють маток в Польщі, Чехії, Словаччині, Німеччині та в інших країнах світу. Але масово штучне запліднення маток не використовується в жодній країні. Це пов’язано зі складністю апаратури та необхідністю великої кількості спеціалістів для здійснення даної операції.
Проте для племінної справи цей метод є дуже важливим і незамінним, оскільки він дає можливість контролювати племінні властивості за батьківськими та материнськими сім’ями.
#M4EG#M4EG_Ukraine#M4EG_PioneerProject
#Партнерство_для_розвитку_міст #Проміс

Translate?