Вже більш ніж рік минулого з того часу, як у Долині почав успішно реалізовуватись проект під складною, але такою влучною назвою «Співпраця задля підвищення конкурентоспроможності в секторі сільськогосподарського виробництва та диверсифікації структури місцевої економіки Долинського субрегіону». За час своєї роботи команда проекту за підтримки ЄС зуміла зорганізувати пасічників та ягідників регіону, провести ряд зустрічей, семінарів, тренінгів, навчань та багато чого іншого, створити два сільськогосподарські кооперативи…

А от у неділю,25 серпня, з нагоди святкування Дня міста Долина відбулося даного проекту, що обладнаний за всіма нормами та вимогами ЄС. В цьому ж приміщенні по вулиці Промисловій, 5 відкрито Станцію інструментального осіменіння бджіл .
Колишня занедбана стара комунальна будівля побудови 50 років перетворилася в сучасний центр розвитку сільського господарства та наповнилася сучасним інноваційним обладнанням для станції інструментального осіменіння бджіл завдяки вже двом міжнародним проектам. В рамках проекту «Співпраця задля підвищення конкурентоспроможності в секторі сільськогосподарського виробництва та диверсифікації структури місцевої економіки Долинськогосубрегіону», який реалізується робочою командою КП «Долина-Інвест» та Долинською міською радою за фінансової підтримки Європейського Союзу, було зроблено капітальний ремонт будівлі, а в рамках проекту «Підготовка долинських підприємців до виробництва конкурентоспроможної продукції бджільництва, придатної для експорту (маток карпатської породи штучного та природнього осіменіння», який фінансується Урядом Канади через Фонд сприяння розвитку малого та середнього підприємництва проекту міжнародної технічної допомоги Проект «Партнерство для розвитку міст» ПРОМІС, придбано сучасне обладнання для лабораторії.

Після слів подяки та привітань гості мали можливість оглянути кабінети офісу та на власні очі побачити, як триває процес штучного запліднення бджілок. При вході до приміщення працювала невелика крамничка меду, де всі бажаючі могли скуштувати різні смаки продукту бджільництва, придбати найсмачніший для себе та родини.

Далі – огляд приміщень, кабінетів конференц – залу та екскурсія до лабораторії інструментального осіменіння.

«Селекція бджіл в умовах природного обльоту не завжди дає бажані результати, навіть при дуже добрих характеристиках матки. Це пов’язано з тим, що в природних умовах важко створити і передбачити наявність територій, вільних від трутнів іншого походження. В умовах обмежених можливостей для селекції за допомогою природного обльоту вже більше 100 років на пасіках використовують контрольоване спарювання, а саме інструментальне осіменіння бджолиних маток. Інструментальне осіменіння дає можливість проводити селекцію в умовах відсутності ізольованих облітників. Воно має ряд переваг і, найголовніше, дає 100%-й контроль спарювання. Що в результаті дає змогу отримувати якісних чистопородних та гібридних маток. В стерильному середовищі за допомогою спеціальних станків та мікроскопів бджілка отримує можливість народити добротне потомство. Після наполегливої покрокової праці – результат – високоякісний продукт», – розповіла в процесі огляду менеджер з маркетингу Галина Штим. Гості з цікавістю розглядали вулики, де зберігаються трутні та бджілки до осіменіння, з слухали теорію та на практиці розглядали процес. Слід зауважити, що це єдина в нашому регіоні станція по штучному заплідненню бджіл, яку вдалося організувати завдяки роботі команди проекту та з-за підтримки міжнародної технічної допомоги.

Translate?