В рамках реалізації проєкту «Співпраця задля підвищення конкурентоспроможності в секторі сільськогосподарського виробництва та диверсифікації структури місцевої економіки Долинського субрегіону», що реалізується робочою командою КП «Долина-Інвест» та Долинською міською радою, за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах Ініціативи “Мери за економічне зростання» придбано будівлю для створення виробничих потужностей «Агро-Парку».
В напрямку розвитку ягідництва та бджільництва в нашому регіоні командою проекту зроблено чимало. Створено центр де функціонує лабораторія з дослідження якості продукції, лабораторія інструментального осіменіння бджіл, навчальні класи для проведення тренінгів, демонстраційну пасіку, яка облаштована у селі Козаківка Болехіського лісового господарства. Переймати досвід приїжджають бджолярі з різних регіонів.
Учасники наших кооперативів на придбаних у рамках проєкту причепах мають можливість організовувати кочову пасіку на зруби, де росте та чи інша ягода длязбору смачного лісового меду. В якості та смаку меду ми неодноразово переконалася, бо ж навіть на Міжнарожних виставках лісовий мед користується неабияким попитом. Проте, щоб повноцінно продукувати товар на європейський ринок, якраз необхідно, щоб запрацював «Агро – Парк». Для того, щоб ввести будівлю в експлуатацію слід зробити ще пласт завдань: це і проведення ремонтних робіт і облаштування згідно системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) стандарту ISO 22000, а найголовніше це придбання технологічних ліній та техніки, які будуть доступними для спільного використання членами кооперативів.
Надіємось, що всі заплановані справи увінчаються успіхом. Адже головним завданням проєкту є забезпечення місцевих малих і середніх виробників достатньою і необхідною інфраструктурою для вдосконалення технологічних процесів, тому що на даний час кожен окремий виробник не спроможний забезпечити своє господарство необхідним набором такої техніки та обладнання.
Translate?